خرید فروش قیمت نهال در خرم آباد ✔️ ۰۹۳۷۱۸۳۲۳۹۳?نهالستان پال

 

? نهالستان پالیزمهندس سعید قاسمی مرکز خرید فروش نهال در شهر خرم آباد ?

✔️ مزایای درخت گردوی پیوندی خرم آباد

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را کمی با درخت گردوی پیوندی آشنا کنیم و از ویژگی های آن نام ببریم. اولین ویژگی مهمی که درخت گردوی پیوندی دارد این است که نسبت به سایر درخت های گردو زود تر میوه میدهد.

✔️ مزایای درخت گردوی پیوندی خرم آباد

درختان گردو از دانه رشد می کنند ، اما بسیاری از تولید کنندگان نهال های گردو، گردو را بر روی پایه های نهال درختان دیگر گردو پیوند می دهند. ریشه های مختلف مقاومت بهتری در برابر بیماری های منطقه ای و آفات حشرات دارند. پیوند زدن مزایایی در اقلیم ها و خاک های خاص ایجاد می کند و می تواند به مدت زمان بلوغ درختان سرعت ببخشد.

✔️ زمان برداشت محصول در خرم آباد

معمولا نهال گردوی پیوند شده 2 سال پس از خرید و کاشت شروع به دادن میوه میکند یعنی در 4 یا 5 سالگی نهال که با توجه به نهال پیوند زده شده اندازه و نوع گردو متفاوت است. که نهال معمولی 2 سال دیرتر محصول میدهد.

✔️ شرایط رشد درخت گردو در خرم آباد

گردو مکانهای کامل آفتاب را با خاکهای عمیق و خوب زهکشی ترجیح می دهد. مکانی با حداقل 5 تا 6 فوت عمق خاک ، خانه ای مناسب برای ریشه های یک گردو جوان و پیوند شده فراهم می کند. یک گردوی بالغ که یک بار کاشت می شود ، مقاوم است، اما یک درخت جوان به آبیاری احتیاج دارد. بسته به آب و هوا ، یک گردوی جوان در آب و هوای مدیترانه ای به 4 تا 12 گالن آب در روز نیاز دارد. گردو خود را در چمن نکارید زیرا این کار باعث میشود که مواد مغذی خاک به ریشه نهال نرسد.

✔️ ارقام نهال در خرم آباد

۱ – نهال گردو فرانکت (FRANQUETTE)

۲ – نهال گردو پدرو (PEDRO)

۳ – نهال گردو چندلر (CHANDLER)

۴ – نهال گردو لارا (LARA)

۵ – نهال گردو روند RDM

۶ – نهال گردو فرنور (FRENOR)

۷ – نهال گردو مراغه – ژنوتیپ برتر مراغه

۸ – نهال گردو وینا (VINA)

۹ – نهال گردو هارتلی (HARTLY)

۱۰ – نهال گردو دماوند

۱۱ – نهال گردو رقم جمال Z63

۱۲ – ژنوتیپ برتر ( گردو کانادایی )

۱۳ – بيلچك

۱۴ – ژنوتیپ برتر ( گردو اسرائیلی تخم مرغی )

۱۵ – نهال گردو خوشه ای اسراییلی (ژنوتیپ برتر)

۱۶ – گردو تویسرکان

۱۷ – گردو پاکوتاه ضیاءآباد ( قوداقوز )

۱۸ – ژنوتیپ برتر ( گردو خوشه ای فرانسوی )

۱۹ – بذر گردو خوشه اي

۲۰ – ژنوتیپ برتر ( نهال گردو شیلی )

۲۱ – گردو پکان آمریکایی

۲۲ – گردو شيلي

۲۳ – سجنو

۲۴ – ساندلند

۲۵ – گردو توسرخ

۲۶ – گردو شبين

۲۷ – گردو كاما

۲۸ – يالووا

۲۹ –پاريزين

۳۰ – گردو ژنوتیپ

 

نهالستان پال مهندس قاسمی در اولین اولویت ، نهال گردوی پیوندی چندلر را برای باغداران توصیه می کند.باغداران عزیز کشورمان می توانند قبل از خرید نهال گردو چندلر به باغ مادری چندلر نهالستان مهندس قاسمی تشریف اورده و بعد از بازدید و پسند اقدام به خرید فرمایند. (بازدید برای عموم ازاد است.)

توجه: داشته باشید گردوی چندلر اولا باید پیوندی باشد و ثانیا باید ۵ الی ۱۰ عدد گردوی نوبرانه در سال اول موقع خرید روی نهال داشته باشد.

اصلاح و احیا باغات موجود ضرورتی در صنعت گردو کاری ایران می باشد. دستورالعمل اصلاح و احیا باغات به منظور انجام عملیاتی در تدوین شده که هدف از ان افزایش کمی و کیفی محصول گردو در باغات کشور میباشد و امید است با انجام این اقدامات در راستای افزایش در امد باغداران برداشته شود و برای پیشرفت کشورمان گامی برداشته باشیم.

 

کلید واژه های جستجوی شده مرتبط با این کلمه کلیدی : خرید نهال خرم آباد , فروش نهال خرم آباد , قیمت نهال در خرم آباد , مرکز فروش نهال خرم آباد , نهالستان خرم آباد , نهال گردو خرم آباد , خرید نهال در شهر خرم آباد